Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home1/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/plugin.php on line 601
آلوش عباسی قهرمان پیشین بوکس ایران و آسیا درگذشت | The Reforms
Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home1/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/plugin.php on line 601

آلوش عباسی قهرمان پیشین بوکس ایران و آسیا درگذشت

اصلاحات | علی عباسی مشهور به علوش، قهرمان بوکس ایران و آسیا، مربی و پیشکسوت ورزش آذربایجان شرقی روز شنبه در تبریز دار فانی را وداع گفت.
عباسی که در بازی های آسیایی سال ۱۹۷۴ تهران مربیگری تیم ملی بوکس ایران را بر عهده داشت، سحرگاه امروز به دلیل ایست قلبی در منزل شخصی اش، جان به جان آفرین تسلیم کرد.
 
این پیشکسوت فقید ورزش ایران، متولد سال ۱۳۱۹ در تبریز بود و در دهه ۴۰ شمسی قهرمان ایران و آسیا شد و چندین سال مربیگری تیم های مختلف بوکس آذربایجان شرقی و تبریز را بر عهده داشت.
 
علی عباسی نخستین مدال‌آور آسیایی برای تبریز بود که در بازی‌های آسیایی ۱۹۶۶ بانکوک تایلند مدال برنز این رقابت‌ها را در رشته بوکس و وزن ۸۱ کیلوگرم کسب کرد و یک سال بعد در رقابت های قهرمانی آسیا در سریلانکا در همین وزن صاحب مدال طلا شد. 
 
از این ورزشکار فقید کشورمان، دو فرزند پسر و یک دختر به یادگار مانده است که ‘شهاب عباسی’، هنرمند سرشناس تلویزیون کشورمان یکی از آنهاست. مراسم تشییع جنازه این قهرمان و پیشکسوت ارزنده ورزش کشور و تبریز فردا / یکشنبه / ۲۳ خرداد از ساعت یازده و ۳۰ دقیقه در آرامستان وادی رحمت تبریز برگزار خواهد شد.
 
همچنین مراسم شام غریبان آن مرحوم از ساعت ۱۵ الی ۱۹ در مسجد نبی اکرم (ص) واقع در زعفرانیه – میرداماد روبروی خیابان محراب منعقد خواهد شد.
 
خبرگزاری ایرنا این ضایعه را به خانواده مرحوم عباسی و جامعه ورزش کشور و آذربایجان شرقی تسلیت می گوید.

 

 

  کمیته فنی قهرمانی جوانان کشور تبریز  مرداد 1385 از راست  سرکیزمیربگییان - رضا ارمگان - محمود مساعدیان- آلوش عباسی

کمیته فنی قهرمانی جوانان کشور تبریز مرداد ۱۳۸۵ از راست سرکیزمیربگییان – رضا ارمگان – محمود مساعدیان- آلوش عباسی

  • نمی پسندم  (0)
  • نظری ندارم  (0)
  • می پسندم (0)
Share
لینک کوتاه: http://reforms.ir/fa/news/1452