Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home1/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/plugin.php on line 601
رویترز: ملوانان آمریکایی هنگام بازداشت اطلاعاتی را فاش کرده‌اند | The Reforms
Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home1/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/plugin.php on line 601

رویترز: ملوانان آمریکایی هنگام بازداشت اطلاعاتی را فاش کرده‌اند

اصلاحات | خبرگزاری رویترز با اشاره به انتشار جزییات بیشتر درباره بازداشت 10 ملوان آمریکایی در خلیج فارس گزارش داد: ملوانان نیروی دریایی آمریکا در طول بازداشت خود اطلاعات حساسی را لو داده‌اند.

1452682797402_24224_320

وزارت دفاع آمریکا  در گزارشی جدید اعلام کرد: ملوانان نیروی دریایی که در ماه ژانویه به دست نیروهای ایرانی بازداشت شدند، اطلاعات زیادی به بازداشت کنندگان خود دادند و در پی یک رشته اشتباهات توسط خدمه و مافوق‌های خود در خلیج (فارس) دستگیر شدند.

در این گزارش آمده است: برخی از ۱۰ سرنشین دو قایق نیروی دریایی که ۱۲ ماه ژانویه با تهدید سلاح توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بازداشت شدند، اطلاعات حساسی هم‌چون رمز لپ تاپ و تلفن را به ایرانی‌ها لو داده‌اند.

این دو قایق در مسیر خود از کویت به بحرین در آب‌های خلیج (فارس) بودند که به دلیل نقص فنی از مسیر خود منحرف و سپس توسط نیروهای ایرانی در نزدیکی جزیره فارسی بازداشت شدند.

به گزارش رویترز، این حادثه چندین روز پیش از اجرای توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی به وقوع پیوست که نگرانی‌هایی را برانگیخت اما آن‌ها درنتیجه رایزنی‌های مقامات ایران و آمریکا ۱۵ ساعت پس از بازداشت، آزاد شدند.

وزارت دفاع آمریکا، ضعف در برنامه‌ریزی، مقاماتی که خطرات را به درستی بررسی نکردند و فقدان نظارت و روحیه پایین را علت این حادثه دانسته است.

در این گزارش اعلام شده است: مشخص است که برخی از سرنشینان، اگر نگوییم همه، دست کم مقداری اطلاعات به غیر از نام، درجه، شماره شناسایی و تاریخ تولد خود را در اختیار بازجویان قرار داده‌اند. در واقع برخی از این ملوانان، قابلیت‌های قایق‌های خود و رمز تلفن‌های شخصی و لپ‌تاپ‌های‌شان را به ایرانی‌ها گفته‌اند.

در این گزارش آمده است که ۹ نفر در ارتباط با این ماجرا تنبیه انضباطی شده‌اند اما اسامی سانسور شده است.

نیروی دریایی آمریکا پیش از این نیز دو فرمانده مرتبط با این حادثه را به دلیل بی‌مسوولیتی و تصمیم‌گیری غلط اخراج کرد.

  • نمی پسندم  (0)
  • نظری ندارم  (0)
  • می پسندم (0)
Share
لینک کوتاه: http://reforms.ir/fa/news/4528
کلیدواژه ها:,