گزارش / اشتباه فاحش دبیر فدراسیون و خبرگزاری ها

«شام» دختر سرتیپ ماهر اسد است نه بشار اسد!

+ جزئیات مستند
اصلاحات | برخلاف آنچه رسانه ها می گویند؛ اسد تنهادو پسر به نام های «حافظ»، «کریم» و یک دختر به نام «زین» داشته و شام الاسد فرزند تیمسار ماهر الاسد برادر بشار اسد است.

57315604

به گزارش اصلاحات، علاوه بر اینکه تمام خبرگزاری ها نوشته اند که دختر بشار اسد در مسابقات پرش با اسب تهران قهرمان شد، دبیر فدراسیون سوارکاری هم در خبری به ایسنا با تایید حضور “زین الشام بشار الاسد” در مسابقات سوارکاری بین‌المللی تهران گفته است: او سوارکار خیلی خوبی بود و می‌تواند یک الگو برای سوارکاران نونهال ایران باشد.

13_13_8

درواقع هم خبرگزاری ها و هم دبیر فدراسیون اشتباه می کنند، بشار اسد دختری به نام «شام» ندارد. دختری هم با نامی این چنین  “زین الشام” اصلا وجود ندارد .

بشار اسد رئیس جمهور سوریه و همسرش اسما اسد صاحب سه فرزند هستند: حافظ (۲۰۰۱)، زین (۲۰۰۳) و کریم (۲۰۰۴).  این دختر که در مسابقات پرش با اسب تهران قهرمان شده است “شام” دختر تیمسار ماهر الأسد برادر بشار اسد است.

سایت عربی زبان “شام تایمز” در خبری به تاریخ ۲۰۱۶-۰۱-۲۷ یعنی ۷ بهمن ۱۳۹۴  با این تیتر  « شام الأسد ” ابنة العميد ماهر الاسد ” تمثل سوريا في بطولة العالم للفروسية »   اینگونه معرفی می کند که : شام اسد، “دختر سرتیپ ماهر اسد”  نماینده سوریه در مسابقات قهرمانی جهان سوارکاری است.

13_13_8

 

 

سایت العربیه نیز با این تیتر « ماهر الأسد يأمر بتصوير “بُشرى” و”شام” لأسباب غامضة »در خبر  که متن و موضوع آن پرداخته شده است به دختر ماهر الاسد یعنی شام الاسد که سوارکار است

13_13_8

 

سایت پارسینه نیز در تاریخ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ این دختر را برادرزاده بشار اسد معرفی کرده است

13_13_8

 

 

و در انتها نیز نقد های بسیاری وجود دارد از حضور خانواده اسد در تهران چرا که سوریه؛ یک كشور مخروبه با ۴۰۰ هزار کشته و ده میلیون آواره آن وقت این دختر بهمراه خانواده با اسبش در تهران!!!

 

 

  • می پسندم (2)
  • نمی پسندم  (1)
  • نظری ندارم  (0)
Share
لینک کوتاه: http://reforms.ir/fa/news/5161
کلیدواژه ها:

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405