Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home1/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/plugin.php on line 601
۱۱ مصدوم در آتش‌سوزی برج سلمان/مصدومیت ۷ آتش‌نشان | The Reforms
Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home1/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/plugin.php on line 601
اتصال شبکه برق؛ علت آتش‌سوزی مشهد

۱۱ مصدوم در آتش‌سوزی برج سلمان/مصدومیت ۷ آتش‌نشان

اصلاحات | حریق از تراس تابستانی در طبقه‌های بالای برج آغاز شد و چون جنس نمای ساختمان از کامپوزیت بود و ضد حریق نیز نبود، این آتش‌سوزی به سرعت به تمام نمای برج سرایت کرد.

57316606

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جزییات عملیات امدادی اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی مشهد در آتش سوزی برج سلمان را تشریح کرد. دکتر رضا وفایی‌نژاد با بیان اینکه آتش سوزی برج سلمان ساعت ۲۰ به اورژانس اعلام شد، افزود: بلافاصله پس از اعلام این حادثه پنج دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک تیم تریاژ با تجربه در محل حادثه حاضر شدند.

وی با اشاره به انتقال ۱۱ نفر از مصدومان این حادثه به اورژانس عدالتیان مشهد، خاطرنشان کرد: در اورژانس عدالتیان متخصصان طب اورژانس حضور دارند و امکانات درمانی نیز مناسب است. در بین ۱۱ نفر از مصدومان هفت نفر آتش‌نشان بودند که در حین عملیات امدادی، دچار اختلال در تنفس شده بودند.

بنابر اعلام وب‌دا، وفایی‌نژاد گفت: خوشبختانه این آتش سوزی  هیچگونه تلفات جانی نداشته است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: هیچ یک از مصدومان علائمی از سوختگی نداشتند و همه آنها بر اثر استنشاق دود مصدوم شده بودند.

به گفته وی در حال حاضر  چند دستگاه آمبولانس به منظور اطمینان در محل حادثه مستقر هستند.

همچنین سیدمصطفی مرتضوی، سخنگوی سازمان امداد و نجات در تشریح امدادرسانی‌های انجام شده به این حادثه گفت: جهت ارایه خدمات امداد و نجات به آتش‌سوزی برج سلمان ۱۰ تیم عملیاتی شامل ۴۷ تن امدادگر و نجاتگر فعال بودند و ۹ دستگاه خودروی عملیاتی به کار گرفته شد.

به گفته وی، این حادثه ۱۸ مصدوم داشت که هشت تن از آنها جهت دریافت خدمات لازم به مراکز درمانی منتقل شدند (۳ تن از سوی هلال احمر و ۵ تن توسط اورژانس). به ۱۰ تن نیز خدمات سرپایی ارایه شد (هشت تن از سوی هلال احمر و ۲ تن از سوی اورژانس).

 

 

3e19a275-2d55-45ec-936c-afe3df47dcc2فرماندۀ انتظامی خراسان رضوی اتصال شبکۀ برق را علت آتش‌سوزی یکشنبه شب در برج سلمان مشهد عنوان کرده است. سردار بهمن امیری مقدم گفت: «هرگونه احتمال بمب‌گذاری در برج تجاری اداری سلمان مشهد را تکذیب می‌کنیم.»

یکشنبه شب برج سلمان در مشهد دچار حریق گسترده‌ای شد. این آتش‌سوزی در ساعت ۱۱:۱۵ شب به طور کامل مهار شد.

حسن جعفری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، گفت: «این حادثه حدود ساعت هشت شب آغاز شد و حدود ساعت ۱۱:۱۵ به طور کامل خاموش شد.»

وی افزود: «حریق از تراس تابستانی در طبقه‌های بالای برج آغاز شد و چون جنس نمای ساختمان از کامپوزیت بود و ضد حریق نیز نبود، این آتش‌سوزی به سرعت به تمام نمای برج سرایت کرد.»

جعفری گفت: «در ابتدا نیروهای آتش‌نشانی اقدام به تخلیه اضطراری ساختمان کرده و به همین دلیل خوشبختانه تلفات شهروندی در این حادثه وجود نداشت.»

تنها مصدومان حادثه از نیروهای آتش‌نشانی بوده‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد با بیان اینکه انفجار، سقوط از ارتفاع و فعالیت‌های خرابکارانه شایعه بوده است، گفت: «علت حادثه همچنان در دست بررسی است اما موضوع خاصی برای ایجاد آن گزارش نشده است.

 

 

126884 126885 126886 126887 126889 126890 126891 126892 126893 126894 126895 126896 126897 126898 126899

  • نمی پسندم  (0)
  • نظری ندارم  (0)
  • می پسندم (0)
Share
لینک کوتاه: http://reforms.ir/fa/news/5332
کلیدواژه ها: