آگهی زَرد کافه رسانه!!

اصلاحات | کلاسی که گفته میشد پس از گفت و گو و رایزنی های مختلف و همچنین انتخاب مدرسی کارکُشته قرار بود برای علاقمندان این رشته از 16 مرداد ماه برگزار شود دستخوش تغییراتی شد، اتفاقی که باعث شد تا برخی روزنامه نگاران نسبت به آن واکنش نشان دهند!

photo_2016-08-05_19-28-03

راحیل عباس نژاد: ماجرا از جایی شروع شد که ستاد تبلیغات و اطلاع رسانی ششمین جشنواره تابستانی دهکده جوانی آگهی یک دوره کوتاه مدت روزنامه نگاری آنلاین را در کافه رسانه برج میلاد با تدریس طاهره ریاحی خبرنگار باسابقه نشریات اصلاح طلب و همچنین خبرنگار سابق دفتر ریاست جمهوری و ستاد حسن روحانی منتشر کرد. کلاسی که گفته میشد پس از گفت و گو و رایزنی های مختلف و همچنین انتخاب مدرسی کارکُشته قرار بود برای علاقمندان این رشته از ۱۶ مرداد ماه برگزار شود که تنها در فاصله سه روز مانده تا آغاز کلاس ها به یکباره نام مدرس پوستر زرد رنگ منتشر شده در این خصوص دستخوش تغییراتی شد و نام استاد از طاهره ریاحی به سید هادی کسایی زاده تغییر یافت.
اتفاقی که باعث شد تا برخی روزنامه نگاران نسبت به آن واکنش نشان دهند. تا جاییکه برخی از آنها از دخالت اسماعیلی سخنگوی پیشین ستاد قالیباف در این تغییر نام برده و اعلام کردند که معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری به دلایل خاص خودش آقای کسایی زاده را جایگزین خانم طاهره ریاحی معرفی کرده و با شمردن گزارش های ریاحی علیه شهردار تهران این خبرنگار را روزنامه نگاری ضدقالیباف!! معرفی و گفته است که چرا باید چنین روزنامه نگاری در دستگاه تحت مسئولیت شهردار تهران تدریس کند!
هر چند در این بین برخی از خوش خدمتی کسایی زاده هم به عنوان مدرس جایگزین نام برده اند اما سوال اینجاست که چگونه و بر اساس چه متر و معیاری استاد چنین کلاسی انتخاب شده و بازهم بر اساس کدام اصل در فاصله سه روز تا برپایی کلاس ها تغییر کرده است؟! مگر خانه شهریارن جوان که با بودجه بیت المال ساخته شده و قرار است در جهت آموزش جوانان گام بردارد ستاد تبلیغاتی آقای شهردار است که با بهانه های واهی همچون برچسپ ف ت ن ه!! روزنامه نگاری را گازانبری برداشته و روزنامه نگار دیگری را جایگزین می کنند.
متاسفانه تمامی این اتفاقات درحالی رخ می دهد که بعد از روی کارآمدن دولت یازدهم و تلاش بی وقفه اکثریت روزنامه نگاران اصلاح طلب در به ریاست جمهور رسیدن حسن روحانی؛ حداقل انتظار می رفت تیم اطلاع رسانی دولت اگر در جهت تقویت اصلاح طلبان حرکت نمی کند در مقابل آنها هم نایستد اما گویا برخی افراد از دفتر ریاست جمهوری سعی در حذف روزنامه نگارانی می کنند که تاکنون بدون ذره ای چشم داشت به دولت یازدهم و شخص رییس جمهور کمک شایانی کرده اند.
مشاوران رسانه‌ای دولت تاکنون به‌جای اصلاح‌ علمکرد خود و تقویت آن، با انتصاب افراد غیرهمسو با جریان اعتدال و اصلاح‌طلبی باعث تضعیف بیش از پیش این بخش دولت شده اند. و از قرار معلوم، گویا قصد هم ندارد تا به انتقادهای هوادران دلسوز خود توجه کرده و یا این نقاط ضعف را برطرف کنند. بی‌شک، عملکرد و رفتار تیم رسانه‌ای دولت در فاصله کمتر از یکسال تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در انتصاب برخی افراد مخالف با اندیشه اعتدال و اصلاحات، به نفع دولت نیست و اگر این عملکرد ادامه داشته باشد می‌تواند آسیبی جدی به پایگاه اجتماعی دولت اعتدال وارد کند. عملکرد این تیم وابسته به شهردار تهران طی ماه های گذشته نشان داده که آنها در صدد راه اندازی ستادهای تبلیغاتی با استفاده از اموال شهرداری هستند تا به هر نحوی خودشان را فعال نشان داده و برای آینده برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

  • می پسندم (1)
  • نمی پسندم  (0)
  • نظری ندارم  (0)
Share
لینک کوتاه: http://reforms.ir/fa/news/5622

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405