Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home1/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/plugin.php on line 601
استانبول ناآرام شد | The Reforms
Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home1/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/plugin.php on line 601

استانبول ناآرام شد

اصلاحات | بیش از صدها تن از مردم استانبول با مشارکت در راهپیمایی حامی حزب اپوزیسیون کرد "دموکراتیک خلق" به لغو مصونیت برخی از نمایندگان کر در پارلمان اعتراض کردند.

001393

دولت ترکیه مصونیت حدود ۱۴۰ قانونگذار اپوزیسیون را به اتهام ارتباط آنها با شبه‌نظامیان کرد لغو کرده است.

بسیاری از این نمایندگان اپوزیسیون که مصونیت آنها لغو شده از حزب حامی کردها موسوم به دموکراتیک خلق ترکیه (HDP) هستند و دولت آنکارا قصد دارد به بهانه ارتباط آنها با شبه‌نظامیان کرد این افراد را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

صلاح‌الدین دمیرتاش، از رهبران حزب دموکراتیک خلق گفت: در روزهای آتی روند دادگاهی ما آغاز می‌شود. هراسی نداریم که دادگاهی شویم اما این حق ماست که انتظار داشته‌ باشیم که از سوی یک قوه قصائیه مستقل محاکمه شویم. آیا چنین چیزی وجود دارد؟ خیر.

لایحه لغو مصونیت از سوی حزب حاکم عدالت و توسعه موسوم به آک پارتی پس از آن به پارلمان ارائه شد که رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه حزب کردها را به کمک به شبه‌نظامیان کرد متهم کرد و خواستار آن شد تا آنها به اتهامات مرتبط با تروریسم محاکمه شوند.

به گفته دمیرتاش، اردوغان هنوز به دنبال آن است تا انتقام پیروزی حزب دموکراتیک خلق در انتخابات پارلمانی ژوئن سال گذشته را بگیرد. دمیرتاش با اشاره به عملیات‌های دولت در مناطق کردنشین جنوب‌شرق ترکیه گفت: برای همین است که او از تانک و خودروی زرهی و توپ به صورت ظالمانه‌ای علیه مردم استفاده می‌کند.

  • می پسندم (1)
  • نمی پسندم  (0)
  • نظری ندارم  (0)
Share
لینک کوتاه: http://reforms.ir/fa/news/800