زرآبادی: حق زنان باید در تمام مصوبات و قوانین در نظر گرفته شود

این دیدگاه غلط است که زنان فقط در مسائل مربوط به زنان ورود کنند

اصلاحات | مجلس تاکنون نتوانسته به خوبی بر مساله معیشت مردم تمرکز کند.موضوع رونق اقتصادی، شکاف طبقاتی و حل مشکل بیکاری بخش عمده‌ای به عملکرد مجلس برمی‌گردد و نمایندگان می‌توانند در این زمینه موثر باشند.

زرآبادیسیده حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین در مجلس، ۳۶ ساله، مجرد و دارای مدرک کارشناسی ارشد برق است.او سابقه تدریس در دانشگاه‌های بین‌المللی امام خمینی(ره) و علم صنعت در رشته‌های مهندسی برق، مکانیک و مکاترونیک و راهنمایی پروژه‌های دانشجویی را دارد، در سازمان پژوهش‌های علمی صنعتی ایران همکار طرح پروژه‌های علمی و صنعتی بوده و در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کار نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات را انجام داده است.

زرآبادی درباره انگیزه خود برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس گفت: از نظر من وضع موجود، وضع رضایت‌بخشی نبوده لذا فکر کردم که می‌توانم در این عرصه برای تغییر وضعیت تاثیرگذار باشم و به همین خاطر در انتخابات مجلس مشارکت کردم.

وی با بیان اینکه سابقه فعالیت حزبی و سیاسی نداشته است، یادآور شد: شورای اصلاح‌طلبان استان قزوین در جلسات مکرری رزومه من را بررسی و با من مصاحبه کردند و نهایتاً من را در لیست امید قرار دادند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس دهم با بیان اینکه همه ادوار گذشته مجلس نقاط مثبت و منفی داشته، تصریح کرد: تلاش ما در مجلس دهم باید تقویت نقاط مثبت مجلس در ادوار مختلف و برطرف کردن ضعف‌ها و نقاط منفی باشد.

نماینده مردم قزوین با بیان اینکه مجلس تاکنون نتوانسته به خوبی بر مساله معیشت مردم تمرکز کند، گفت: به اعتقاد من موضوع رونق اقتصادی، شکاف طبقاتی و حل مشکل بیکاری بخش عمده‌ای به عملکرد مجلس برمی‌گردد و نمایندگان می‌توانند در این زمینه موثر باشند.

زرآبادی با بیان اینکه در بسیاری از قوانینی که در مجلس وضع می‌شود مساله زنان مورد توجه قرار نمی‌گیرد، اظهار کرد: ما در این دوره از نظر کمیت بیشترین تعداد زنان را در مجلس داریم و امیدواریم کیفیت عملکرد زنان مجلس دهم نیز به نحوی باشد که در پایان چهار سال دوره نمایندگی بتوان ارزیابی خوبی در این زمینه داشت.

وی ادامه داد: شاید تلقی جامعه این باشد که زنان فقط می‌توانند در مسائل مربوط به زنان ورود کنند در حالی که به اعتقاد من مسائل زنان در تمام کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها قابل طرح است زیرا نیمی از جامعه را زنان تشکیل می‌دهند بنابراین حق آنها در تمام مصوبات و قوانین در نظر گرفته شود.

نماینده مردم قزوین در پایان با اشاره به حضور تعداد زیادی از نمایندگان متخصص در مجلس دهم و حضور ۱۷ نماینده خانم در این دوره ابراز امیدواری کرد که مجلس دهم بتواند عملکرد مثبت و بهتری از ادوار گذشته داشته باشد.

  • نمی پسندم  (0)
  • نظری ندارم  (0)
  • می پسندم (0)
Share
لینک کوتاه: https://reforms.ir/fa/news/3501

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405