باد اسپنسر بازیگر سرشناس ایتالیایی درگذشت/پاگنده رفت

اصلاحات | باد اسپنسر بازیگر و فیلمساز سرشناس ایتالیایی دوشنبه در 86 سالگی درگذشت.

 سپنسر با نام کارلو پدرسولی جنوب شهر ناپل در ایتالیا به دنیا آمده بود. او به دلیل جثه بزرگش در میان عموم مردم به نام «غول بزرگ مهربان» شهره بود. در ایران او را بیشتر با شهرت «پا گنده» می‌شناختند.

او در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی با بازی در فیلم‌های اکشن کمدی در کنار ترنس هیل به شهرتی جهانی دست پیدا کرد. او در این فیلم‌ها اغلب نقش یک کابوی یا یک افسر پلیس را بازی می‌کرد. از جمله مهم‌ترین آثار او می‌توان به «به من می‌گن ترینیتی»، «پاگنده» و «دوست گنج است» اشاره کرد.

جوزپه پدرسولی پسر باد اسپنسر خبر درگذشت پدرش را اینگونه به رسانه‌ها اعلام کرد: «پدرم در آرامش و بدون درد کشیدن از دنیا رفت، همه ما کنار او بودم و آخرین جمله‌اش این بود: سپاس‌گزارم.»

او در بسیاری از نقاط جهان به ویژه آمریکای جنوبی و آلمان هوادران بسیاری داشت. مدیر فاکس قرن بیستم در ایتالیا درباره اسپنسر گفت: «سینمای ایتالیا باید قدردان اسپنسر باشد که فیلم‌های ایتالیایی را به تمام جهان نشان داد.»

اسپنسر پیش از اینکه گام به دنیای بازیگری بگذارد، به صورت حرفه‌ای در رشتۀ ورزشی شنا فعالیت می‌کرد و دو بار نیز در مسابقات المپیک شرکت کرده بود.

 

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-06-28 05:43:53Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

 اسپنسر بازیگر فیلم هایی همچون: «وداع با اسلحه» «امروز می‌کشیم، فردا می‌میریم» «فراتر از قانون»، «پنج مرد نظامی»، «دزدان دریایی بالاکی»، «پاگنده»، «مواظب باش، عصبانی می شیم»،«پاگنده به هنگ کنگ می‌رود»، «پاگنده به آفریقا می‌رود»، «پاگنده به مصر می‌رود»،«بادی به غرب می‌رود»، «پرواز به میامی»،«پلیس‌های ویژه میامی»، «جدال قبل از کریسمس»،«ما فرشته‌ایم»، «پدر روحانی»، «مرگ کسب و کار من است»، «جنایات کوکو» و چند مجموعه تلویزیونی بود.

  • می پسندم (1)
  • نمی پسندم  (0)
  • نظری ندارم  (0)
Share
لینک کوتاه: https://reforms.ir/fa/news/3965
کلیدواژه ها:

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405