نماینده ولی فقیه در سپاه :

انقلابی گری تعطیل نشدنی است

اصلاحات | نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه دشمن درصدد تهی کردن انقلاب از انقلابی گری است گفت: انقلاب و انقلابی گری فرا زمان ، انقضا ناپذیر و تعطیل شدنی نیست

1455534741186_amin khosroshahi-6

حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه  در جمع  فرماندهان نیروی دریایی سپاه در مشهد مقدس،  با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع انقلابی گری گفت: بی تردید بیان و تأکید چند باره یک موضوع از لسان رهبر معظم انقلاب نشان دهنده یک دغدغه قابل توجه است و طرح این موضوع از جانب معظم له، پشت صحنه و عقبه ای دارد که ناظر به دغدغه و نگرانی هایی است که موضوع انقلابی گری از آن جمله است.

وی با بیان اینکه کلام رهبری ناظر به دو حوزه “نظری و فکری” و “رفتاری و عملکردی “است اظهار کرد : در حوزه نظری توجه دادن به دیدگاه های افرادی است که تاریخ انقلاب و انقلابیگری را پایان یافته قلمداد می کنند و زمان کوتاهی برای آن قائل هستند و در حوزه رفتاری و عملکردی توجه دادن به جریاناتی است که در صددند تا روحیه انقلابی را از جامعه بگیرند و آن را به سمت جدایی از دین و سکولاریسم بکشانند.

وی در ادامه اظهار داشت: انقلاب اسلامی و اسلام انقلابی روندی مربوط به اساس زندگی انسان ها است که یکی ناظر به تحول درونی و دیگری در برابر اسلام آمریکایی نمی تواند متوقف و تعطیل شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه وقتی انسان از همه چیز برید و به خدا پیوست به یک انقلابی تمام عیار تبدیل و دگرگونی ایجاد می شود گفت: لازمه مقابله با فرعون های بیرونی زمان، انقلاب درونی و مبارزه با نفس اماره است.

 وی خاطرنشان کرد : همانگونه که تمامی انبیای الهی، ائمه معصومین علیهم السلام و  رهبران الهی انقلابی بودند امروز نیز ما باید همواره انقلابی باشیم.

سعیدی با تاکید بر اینکه دشمن درصدد تهی کردن انقلاب از انقلابی گری است ، به معیارهای انقلابیگری اشاره و تصریح کرد :اولین معیاری که در  انقلابی گری اهمیت دارد، بحث زمان شناسی است.

وی افزود: کسی که عالم به زمان خودش باشد مورد شبیخون قرار نمی گیرد؛ زمان و مکان در استنباط حکم تأثیر دارد که مثال آن تغییر حکم درباره کامل شدن نماز در خصوص شهرها و روستاهایی است که در اثر توسعه به هم نزدیک شده و دیگر فاصله قبلی از بین رفته است.

نماینده ولی فقیه در سپاه شناخت متغیرها در عرصه تهدیدات و گرایش گروه ها و جریان ها را از معیارهای انقلابی گری برشمرد و افزود: از دیگر معیارهای انقلابی گری، درک مقتضیات و متغیرهای زمان است؛ عده ای بدون توجه به این مهم گاهی حرف هایی می زنند و بی اعتنا به این مقتضیات و متغیرها مواضعی اتخاذ می کنند که نمونه آن در تاریخ، ابوموسی اشعری بود.

 سعیدی در پایان از داشتن درک درست از دشمن بعنوان یکی از معیارهای انقلابی گری یاد کرد و گفت: شجاعت در اعلام مواضع ، نیازشناسی، جریان شناسی، اعلام به موقع و به هنگام مواضع در برابر دشمنان و بیگانان و از سوی دیگر در حمایت از رهبری و اولویت دادن حق بر موقعیت و منفعت ازدیگر معیارهای انقلابیگری بشمار می رود.

  • می پسندم (1)
  • نمی پسندم  (0)
  • نظری ندارم  (0)
Share
لینک کوتاه: https://reforms.ir/fa/news/5522
کلیدواژه ها:

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405