دکتر حق شناس در جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی؛

اعتمادملی‎تحت‎پوشش‎تشکلهای‎تضعیف‎کننده‎احزاب‎نخواهدبود

تمامی دفاتر حزب اعتماد ملی در مناطق و استانها دایر شده است
اصلاحات | پس از مسایل و مشکلات وقایع سال 88 بود که طی آن کلیه اسناد و مدارک حزب توسط نیروهای امنیتی به همراه برده شد حزب مجبور شده است تا کلیه آیین نامه های تشکیلاتی را بازنویسی نماید .

حق شناس

دکتر محمد جواد حق شناس در گفتگو با اصلاحات درباره جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: این جلسه با حضور اکثریت قاطع اعضاء جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی ا از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۳۱/۴/۹۵ الی ۱۹ این روز در محل دفتر مرکزی این حزب برگزار شد.

در این جلسه پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام والمسلمین منتجب نیا، قایم مقام دبیر کل حزب، گزارشی از فعالیت های یک ساله این حزب را ارایه نمود،

بر اساس این گزارش حزب اعتماد ملی در سال گذشته به دو امر مهم اقدام نمود:

— اولین اقدام حزب باز تولید سازمان و ساختار این حزب، پس از مسایل و مشکلات وقایع سال ۸۸ بود که طی آن کلیه اسناد و مدارک حزب توسط نیروهای امنیتی به همراه برده شد و تاکنون هیچ سازمان و نهادی مسئولیت آن را بر عهده نگرفته و نسبت به عودت آن اقدام نکرده است ، حزب مجبور شده است تا کلیه آیین نامه های تشکیلاتی را بازنویسی نماید که این امر طی سال گذشته با تشکیل گروه های تخصصی و تجربی این حزب انجام شد.

— ثانیا در راستای بازتولید تشکیلاتی توانست در سال گذشته تمامی دفاتر این حزب را در مناطق و استانها دایر نماید. به گونه ای که هم اکنون در همه استانها، دارای دبیر مناطق و شورای حزبی میباشد. در دفتر مرکزی حزب نیز تمامی دفاتر و کمیته ها بازسازی شده و هم اکنون مشغول فعالیت هستند.
نتیجه بازسازی ساختاری، تدوین مجموعه ای از آیین نامه های مربوط به دفاتر و کمیته ها و شاخه هاست که در این جلسه باید به سمع و نظر و تصویب اعضای محترم شورا برسد.

فعالیت دوم حزب، انجام فعالیتهای حزبی اعم از فعالیتهای انتخاباتی و تعامل با احزاب و نهادهای سیاسی بوده است. در حوزه فعالیتهای انتخاباتی، این حزب توانست ۶۲ کاندیدا را به عرصه انتخابات وارد نماید که ۵۵ نفر از آنها توسط دستگاههای نظارتی و شورای نگهبان تایید صلاحیت نشدند و از میان ۷ کاندیدای تایید صلاحیت شده، ۵ نفر توسط مردم برای نمایندگی در مجلس شورای اسلامی راه برگزیده شدند.
این حزب در سال گذشته با حضور در شورای هماهنگی احزاب و بدنبال آن در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان، تلاش زیادی را در جهت هماهنگی و همبستگی و موفقیت اصلاح طلبان در انتخابات به عمل آورد. در سال گذشته، این حزب توانست جلسات فصلی شورای مرکزی و دبیران مناطق خود را با حضور اکثریت اعضا برگزار نماید.
ضمن آنکه دفتر سیاسی این حزب با برگزاری جلسات منظم هفتگی در جهت ارائه تحلیل های علمی از وقایع سیاسی و اعلام مواضع مقتضی اقدام نموده است.

در بخش دیگر این برنامه، آیین نامه های تدوین شده برای دفاتر،شاخه ها و کمیته های حزب مرکزی و نیز ساختار و تشکیلات مناطق و شعب حزبی در جلسه به بحث و تبادل نظر گذارده شده است که پس از سه ساعت گفتگو و تبادل نظر، مقرر گردید مفاد این مجموعه، پس از اعلام نظر دبیران مناطق و اعضای شورای مرکزی توسط کمیته مرکزی این حزب، تنظیم نهایی شود که متن مذکور، مصوب شورای مرکزی خواهد بود.

در بخش سوم این جلسه، مسئولین دفاتر پنجگانه حزب و نیز سه عضو هیئت منصفه توسط حضار انتخاب شدند.

در بخش چهارم، پس از نماز و نهار، آقای دکتر عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس، در جلسه به سخنرانی پرداخت. ایشان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت مستمر و منظم و موثر حزب اعتماد ملی و ارائه تحلیلی از وقایع سیاسی دهه هشتاد، و تحسین مواضع اصلاح طلبان در دهه ۹۰، مبنی بر وحدت میان نیروهای اصلاح طلب و مشارکت و حضور موثر در عرصه سیاسی و اعلام رضایت از نتایج به دست آمده در انتخابات ۹۲ و ۹۴، خواهان همکاری بیشتر حزب برای ارائه نظرات و پیشنهاد های مفید به فراکسیون امید شد.

در بخش دیگری از این جلسه، حضار به بررسی و تحلیل وضعیت حزب، چالشها و آسیبها و فرصتها و تهدیدها در شرایط کنونی پرداختند و خواهان تداوم و تقویت فعالیت تشکیلاتی و سیاسی این حزب به صورت فعال، موثر و پویا در جهت تقویت و نهادینه شدن احزاب و فعالیتهای حزبی بویژه شورای هماهنگی احزاب گردیدند. حضار ضمن تقدیر و تشکر از نخبگان سیاسی کشور، از آنان خواستند تا از هرگونه اقدامات موازی که موجب تضعیف جایگاه و نقش احزاب در عرصه سیاست میشود، پرهیز نمایند. بنابراین خواهان آن شدند که حزب اعتماد ملی تحت پوشش هیچ کدام از این تشکلهای تضعیف کننده احزاب قرار نگیرد و همواره مدافع بهبود شرایط و فعالیت حزبی در جامعه شود.

این جلسه در ساعت ۱۹ این روز به پایان رسید.

photo_2016-07-23_12-38-23 photo_2016-07-23_12-38-30 photo_2016-07-23_12-38-34 photo_2016-07-23_12-38-38

 

 

  • نمی پسندم  (0)
  • نظری ندارم  (0)
  • می پسندم (0)
Share
لینک کوتاه: https://reforms.ir/fa/news/5585
کلیدواژه ها:

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405