نماینده بوشهر:

حضور وزیر کار به همراه تیم کاملش در عسلویه قابل تقدیر است

اصلاحات | نماینده بوشهر دیر جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: در اوج گرمای استان بوشهر کمتر مسئولی به خودش اجازه می دهد به این منطقه سرکشی کند ، ولی نه دمای 50 درجه ای و نه رطوبت صد در صدی هوا هیچ یک مانع حضور دکتر ربیعی، وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه همه معاونان، مدیران و مسئولان وزارت خانه تحت نظر ایشان نشد.

947333GHAB-KHABARدر راستای سفر وزیر کار و هیات همراه او به استان بوشهر، سکینه الماسی نماینده استان بوشهر در گفت وگویی این سفر را مثبت ارزیابی کرد و گفت:‌ این دومین سفر دکتر ربیعی در کسوت وزیر رفاه دولت یازدهم به عسلویه بود که دستاوردهای زیادی به همراه داشت.

نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از دستاوردهای این سفر توسعه بیمارستان عسلویه بود که به زودی زایشگاه این بیمارستان افتتاح می شود و بخش کودکان و سی تی اسکن نیز با موافقت وزیر به بیمارستان اضافه خواهد شد.

او ادامه داد: وزیر محترم دستور جذب ۳۰ نفر از نیروهای بومی در شرکت پتروشیمی عسلویه را صادر کرد و همچنین شاهد  افتتاحیه ۸ محصول از شرکت پتروشیمی عسلویه در این شهرستان بودیم. در بخش اورژانس اجتماعی و توسعه ساختمان مرکزی اداره بهزیستی نیز قول مبلغ ۲۰ میلیارد تومان داده شد.

این نماینده اعتدالی مجلس خاطرنشان کرد: تجهیز نیروی انسانی و گرفتن تایید خدمت ۶ نفر از نیروهای روان شناس و مشاور در عسلویه و همچنین ایجاد درمانگاه تخصصی در شهرستان جم نیز یکی دیگر از مصوبات این سفر بود. که البته آقای وزیر درباره ایجاد  ورزشگاه کارگری گفتند که پس از بررسی درباره آن تصمیم گیری می کنند.

الماسی همچنین قول ایجاد کارگاه های کوچک برای مددجویان بهزیستی و زنان سرپرست خانوار و استخدام رسمی یک نفر پزشک و یک نفر دندانپزشک در درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان جم  را از دیگر مصوبات این سفر دانست و افزود: موافقت با ساخت درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان دیر و دستور بررسی تغییر اداره ارتقای نمایندگی به اداره تعاون کار و امور اجتماعی در شهرستان دیر و همچنین استخدام یک نفر پزشک و یک نفر دندانپزشک در درمانگاه تامین اجتماعی دیر از دیگر اقدامات صورت گرفته در این سفر بود.

این نماینده دور اولی مجلس با بیان اینکه حضور مسئولان دولتی در مناطق استانها جهت کاهش مشکلات بسیار موثر است، افزود: وزارت خانه هایی که ارتباط کاریشان در حوزه جنوب استان بوشهر بیشتر است وزارت نفت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که اگر از انصاف نگذریم ارتباط و تعامل خوبی داشته اند.

الماسی با تقدیر از حضور وزیر رفاه همراه با تیم کامل خود در استان بوشهر اظهار کرد: اوج گرمای استان بوشهر است و کمتر مسئولی به خودش اجازه می دهد به این منطقه سرکشی کند ، ولی نه دمای ۵۰ درجه ای و نه رطوبت صد در صدی هوای هیچ یک مانع حضور وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه تیم کامل خود اعم از همه معاونان، مدیران و مسئولان وزارت خانه تحت نظر ایشان نشد، و این حضور گروهی کی از مزایای این سفر بود.

او تاکید کرد: این سفر حتی اگر هیچ مصوبه ای هم نداشت حضور وزیر همراه با تیم کامل خود در منطقه برای مردم غنیمت بزرگی بود که رضایت آنها را به

همراه داشت.

این نماینده اعتدال گرای مجلس دهم اظهار امیدواری کرد که سایر وزرا هم با همان همت و جدیتی که آقای ربیعی در این سفر به خرج دادند در منطقه حضور یابند.

نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس افزود: البته در هفته جاری قرار است میزبان وزیر محترم نفت در منطقه باشیم و پس از آن وزیر بهداشت و وزیر ارتباطات در منطقه حضور خواهند داشت و امیدواریم طبق برنامه ریزی ما همه وزرا به استان بوشهر سفری داشته باشند تا شرایط منطقه کمی سروسامان پیدا کند.

لازم به ذکر است؛ از دیگر مصوبات این سفر می توان به ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در جزیره خارک، اضافه کردن ۴۵ تخت به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر، ساخت درمانگاه تامین اجتماعی بندر دیلم و بازدید از پتروشیمی جم در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و دیدار با خانواده معلولان و شهدای شهرستان جم می توان نام برد.

  • نمی پسندم  (0)
  • نظری ندارم  (0)
  • می پسندم (0)
Share
لینک کوتاه: https://reforms.ir/fa/news/5633
کلیدواژه ها:

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/daneshno/public_html/reforms.ir/fa/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405